Tipp: olvassa el el frissebb, 2023-as cikkünket ebben a témában: Acélcsarnok árak 2023-ban.
A szendvicspaneles könnyűszerkezetes épületek kifejezetten előnyös választás minden olyan esetben, amikor gyors és tartós épületre van szükség, függetlenül attól, hogy ez egy szigetelt kerti kamra, szigetelt garázs vagy több száz négyzetméteres ipari csarnok.
A szendvicspaneles épületeket gyakorta meglévő létesítmény gyors és költségkímélő toldásaként építik meg, hiszen ár-érték arányban az egyik legjobb választás.
Ipari csarnoktól a garázsig: a szendvicspanel épület kiváló megoldás
Ha valaki a családi háza udvarára szeretne egy szigetelt garázst, méghozzá napokon belül, viszonylag kis pénzből, vagy az ipari létesítményét akarja kibővíteni, akkor a könnyűszerkezetes acélvázra szerelt szendvicspanel fal és tető a legjobb megoldás.
Így valósíthatja meg a jelenlegi technológiai lehetőségek mellett, hogy a leggyorsabban épüljön meg a szigetelt melléképület vagy ipari létesítmény.
A szendvicspanel kiváló szigetelő tulajdonságokkal bír
A könnyűszerkezetes ipari csarnokok esetében a szigetelést többnyire szendvicspanelekkel oldják meg. A szendvicspanel elemek szigetelő magja lehet:
- ásványgyapot,
- EPS,
- PIR hab, vagy
- PUR hab,
attól függően, hogy milyen szintű hőszigetelő képességre, tűzállóságra van szükség, illetve hogy mennyire számít a súly.
Az eltérő magtól függetlenül mindegyikre egyaránt igaz, hogy méretre vághatók a szendvicspanel táblák, ezért messze egyszerűbb és gyorsabb a kivitelezés a hagyományos monolit vasbeton vagy téglafalazásos megoldásokhoz képest.
Ráadásul a tartószerkezet sem feltétlen kell acélból készüljön, így aki iparcsarnok helyett csak egy kerti fészert szeretne, erősebb fa szerkezetre is felcsavarozhatja a szendvicspaneleket.
Ipari csarnokok építése szendvicspanelből
A szendvicspanelek elsődleges, ideális felhasználási területe egyértelműen az ipari létesítmények. Az egyszerű garázstól a raktárakon át a gyártóüzemekig minden esetben hozza a kívánt eredményt. Gyakorlatilag mindegy, mekkora a fesztáv vagy a belmagasság, kiváló szigetelt könnyűszerkezetes burkoló elem minden acélszerkezetes ipari létesítménynél.
Ennyibe kerülnek a szendvicspaneles épületek, csarnokok
Amikor a szendvicspanelekkel szigetelt ipari létesítmények áráról beszélünk, érdemes szem előtt tartani, hogy a szendvicspanel árát a beburkolandó felület mérete határozza meg elsősorban. Például a meredekebb tető nagyobb tetőfelületet eredményez, így növeli a kivitelezés árát is: 120° esetén, 10 méteres fesztávnál a tetőlap magassága 5,77 méter, míg 90° esetén ugyanakkor fesztávnál már 7 méter lesz.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a most következő számítás csak példaszámítás, nem minősül ajánlattételnek!
Számoljunk egy 10 méteres fesztávú, 750 m2 alapterületű csarnokkal. Ekkor, 100 mm-es tetőpanelt és falszerkezetet alapul véve a szendvicspanel ára cikkünk írásakor, azaz 2020 tavaszán 17,76 millió forint lesz.
Ha egy kisebb, 200 m2 alapterületű csarnokról lenne szó, akkor ugyanilyen tetőpanelt és falszerkezetet alapul véve csak 5,32 millió forintra jön ki a szendvicspanel ára (2020 tavaszi árakon).
Természetesen ebben nincs benne a szerelés, a tűzi horganyozás, a tűzgátló mázolás, az illesztések közötti szigetelés, stb. összege, illetve a felhasznált töltőanyag típusa is módosíthat az áron.
Tekintettel arra, hogy minden esetben a könnyűszerkezetes létesítmény összes paraméterét ismerni kell a pontos árakhoz, ezért az alábbi példa nem minősül ajánlattételnek, illetve az itt feltüntetett összegek eltérőek lehetnek egy tényleges csarnok esetében.
Ha kíváncsi, mennyiért építenék fel az Ön szendvicspaneles csarnokát, keresse a Frisomat szakembereit, hogy személyre szabott árajánlatot adhassanak Önnek!