Az elmúlt évek gazdasági hullámzása rámutatott, hogy a vállalati infrastruktúrában fontosabb szerepük van a stabil, hosszú távon is jól alkalmazható, fenntartható megoldásokon, mint korábban bármikor. Igaz ez a gyártási, szállítási folyamatokra és a késztermék tulajdonságaira egyaránt. Az acélcsarnokok ebből a szempontból már most jól beépülnek a körforgásba, amivel nem csak a gyártó, az ügyfél is időtálló előnyökhöz juthat.
Optimalizált folyamatok a belga gyártónál
A Magyarországon is évtizedek óta jelen lévő Frisomat fennállása óta fektet be folyamatoptimalizálási eszközökbe és környezettudatos fejlesztésekbe, mindezt a körforgásos gazdasági elvek mentén. Ennek köszönhetően napjainkra 100%-ban zöld energiával működteti a mintegy 30 000 m2 -es területen fekvő belgiumi, illetve brazíliai üzemeit. A gyártósorok a legmodernebb berendezésekkel és teljesen automatizáltan működnek, így az elemek pontos szabása rendkívül gyorsan történik.
Szintén állandó célkitűzés a saját raktárkapacitás növelése: „Minél nagyobb saját tárolókapacitással működünk, annál jobban tudunk a beszállítók ütemezésétől függetlenedni, ezáltal pedig az ügyféligényekre gyorsabban reagálni. Az elmúlt évek változékony gazdasági körülményei között ez kimondottan nagy segítségünkre volt a kedvezőtlenebb időszakokban is, hiszen meglévő acélkészletünkből azonnal tudtuk egy-egy acélcsarnok gyártását indítani. Ezáltal mi is és ügyfeleink is a fontos határidőkön belül maradtunk.” – nyilatkozta Raport László, a magyarországi Frisomat leányvállalat ügyvezető igazgatója.
A fenntarthatóság nem újkeletű tényező
A Frisomat acélcsarnokok tervezésénél nagy hangsúlyt fektettek az egyedi igények lefedésére is, így jött létre a fenntartható alapokon nyugvó sokoldalú épületrendszer, ami azonban már régen túlmutat a napjainkra általános elvárássá vált újrahasznosítás-témán.
A körkörösségben a kész acélszerkezetek olyan tulajdonságai is fontos szerepet kapnak, mint a hulladékszegény, tehát környezetkímélőbb építkezés, a bővíthetőség, szétszerelhetőség, és persze az élettartam. A Frisomat acélcsarnokok hideg megmunkálású, tűzihorganyzott eljárással készülnek, így már az acél nyersanyag tekintetében is átlagosan 30%-kal kevesebbre van szükség előállításukhoz. A horganyozás során az acélt magas hőmérsékletű folyékony cink-fürdőbe mártják, amelynek köszönhetően annak felületén rozsdásodást gátló réteg keletkezik. Ennek köszönhetően a Frisomat szerkezetek még a legkedvezőtlenebb időjárási körülmények között is ellenállóak. A vállalat 1978-as első acélhangárjának kivitelezése óta prioritásként kezeli a fenntartható megoldások alkalmazását – a teljes folyamatot tekintve. A hagyományos acélmegmunkálási módokhoz képest a hidegen hengerelt acél súlya is jelentősen kisebb, ami a szállítmányozást szintén hatékonyabbá teszi, tovább csökkenti a cég ökológiai lábnyomát.
Az időtálló acélcsarnok-megoldások egyre népszerűbb választásnak bizonyulnak hazánkban mindazok körében, akik építési beruházást indítanak. És ez nem véletlen! Az egyedi épületrendszer ugyanis számos vállalkozási ágazat számos funkciójában tökéletesen helyt áll, a haszonállatok téli „szállásaként” szolgáló hangárokon át a bemutatóteremig és irodaépületekig.
A Frisomat kialakított acélszerkezeteinek alkalmazási módjait IDE KATTINTVA ismerheti bővebben, vagy vegye fel a kapcsolatot a Frisomat szakértőivel!
(x) támogatott tartalom