Melyek a moduláris rendszerű acélépítés előnyei a hagyományos betontechnológiával szemben? Vizsgáljuk meg az alapozási munkálatoktól az átadásig a lépéseket!
A könnyűszerkezetes építkezés mind gyorsan tervezhető, mind gyorsan megvalósítható épületmegoldást kínál mindazok számára, akik telephely létrehozásán vagy éppen bővítésen gondolkoznak. Napjainkra a könnyűszerkezetes építési formák számos innovációt felsorakoztatnak, amelyeknek köszönhetően teljes mértékben megrendelői igényekre szabható az ilyen épületek kialakítása. A moduláris rendszerű acélcsarnok-építés azonban több más, a használók számára előnyös jellemzővel bír, melyek által mára szinte minden felhasználási területen biztonsággal alkalmazhatók.
Acél vagy beton?
Jóllehet mindkét alapanyagnak, illetve építési technológiának megvannak a maga előnyei, a modern acélcsarnokok hasznos tulajdonságai az elmúlt évtizedben megsokasodtak. A tervezési folyamat és a gyártás, az acélépületek moduláris rendszerének köszönhetően rugalmasabbá, nem utolsó sorban gyorsabbá vált. Ugyanebből adódóan a helyszíni építkezés alatt már csak az elemek csavaros összeszerelése történik – a betonnal ellentétben nincs várakozási idő a maximális anyagszilárdság eléréséhez, az épület azonnal használatba vehető. Ebből kifolyólag kifejezetten előnyös, biztonságos építési forma rövid határidős projektekhez, hiszen egy átlagos acélcsarnok teljes megvalósulási ideje 4-6 hónap közé tervezhető.
A hidegen hengerelt acél ugyanakkor jelentősen kisebb tömegű a betonhoz képest, amely az alapozás tekintetében is alacsonyabb terhelést jelent. A Magyarországon is jelenlévő Frisomat acélcsarnokok alapozásához például többféle technika is alkalmas (beton, stelcon lemezek, legioblokk, stb.), a választás lehetősége értelemszerűen költség oldalon is kedvező tényezőként jelenhet meg. A tartógerendák és oszlopok speciális profilozása még a vékonyabb elemeket is nagy teherbírásúvá teszi, így a végeredmény egy masszív és strapabíró épület. Szintén az acéltechnológia mellett szól, hogy ezek a csarnokok – megfelelő karbantartás mellett – értékállóbbak a betonépületekkel szemben.
Emellett nem csak bővíthető, de rendkívül mobilis épületmegoldásról van szó: egy acélcsarnok ugyanis amilyen egyszerűen felépíthető, úgy – például költözés esetén – szét is szerelhető. Ebben a sokoldalú alakíthatóságban rejlik egyik nagy előnye a betonszerkezetekkel szemben. Az acél alapanyag pedig természetesen 100%-ban újrahasznosítható.
Moduláris felépítés egyedi elképzelésekhez
Mit is takar pontosan a könnyűszerkezetes acélcsarnokok rugalmas tervezhetősége és alakíthatósága? A Frisomat több mint 45 éve fejleszti építési technológiáját, amelynek köszönhetően acélépületeik ipari, mezőgazdasági, de akár szabadidős felhasználásban is megállják helyüket. Mindezt pedig egyedi elképzelésekre, adott vállalkozás igényeire szabva teszik.
Mára olyan kiegészítő lehetőségek is teljesen általánossá váltak, mint az integrált irodahelyiségek, melyek egy gyártósor mellett kényelmes munkakörnyezetet biztosítanak a dolgozóknak, vagy a többféle választható hőszigetelés. De ide tartoznak az acélcsarnokok funkcionalitását szolgáló előtetők vagy rakodó dokkok is, illetve a tevékenység végzéséhez sok esetben fontos, természetes fényt biztosító tetőbevilágítók.
A modern acélcsarnokok tervezési és opcionális kiegészítési lehetőségeiről a Frisomat hivatalos oldalán bővebben tájékozódhat.
Bővebb tájékoztatásért vegye fel a kapcsolatot a Frisomat szakértőivel!
(x) támogatott tartalom