A könnyűszerkezetes csarnokok szigetelése megtörténhet akár utólag is, például ha fejlesztésre kerül a sor, vagy ha egy korábbi ipari csarnoknál valamiért kimaradt a szigetelés. Bármilyen épületről legyen szó, előfordulhat, hogy kiderül, hiányzik még valami.
Gyakori probléma például, hogy a tömítések rosszul illeszkednek, de az is megeshet, hogy az elképzelések, illetve a vállalkozás változott időközben és ezért van szükség az utólagos munkálatokra.
A hő- és hangszigetelés megléte mindenki közös érdeke
Ha egy ipari létesítményben termelő munka zajlik vagy állatokat tartanak, a hőszigetelés és a zajszigetelés egyaránt fontos, a törvényi előírásokon túl is: minél kevésbé terheli a környezetét egy vállalkozás zajszennyezéssel vagy erős szagokkal, annál jobb lesz a megítélése, nem is beszélve a fűtésszámla jelentette költségekről.
A rossz vagy hiányos szigetelés pótlása azért is lényeges, mert ennek hiányában az épület élettartama jelentősen lerövidülhet. Ezért is fontos, hogy csarnokok építésekor illesztés-mentes szigetelést válasszunk.
Mi szükséges a könnyűszerkezetes csarnokok utólagos szigeteléséhez?
Elsődlegesen újabb tervekre lesz szükség. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen céllal készül a szigetelés. A cél pedig meghatározza a felhasznált anyagokat is, hiszen egészen másra lesz szükség, ha a zajt szeretnénk tompítani, vagy ha az időjárással kell dacolni.
Emellett arra is érdemes gondolni, hogy van-e már meglévő szigetelés és szükség van-e annak eltávolítására. Bizonyos esetekben az utómunka csak azért szükséges, mert a korábbi rétegek elfáradtak, vagy kevésnek bizonyultak.
A jolly joker: a poliuretán hab
A legnépszerűbb szigetelőanyag kétségkívül a poliuretán hab, amivel viszonylag könnyű dolgozni és kiváló víz- és hőszigetelésre egyaránt. Mivel a felhordása szórt eljárással történik, így a hézagok kitöltésére és remekül alkalmazható.
Így védekezzünk az UV sugárzással szemben
Vegyük számításba a káros sugarakat is, amelyek szintén kárt okozhatnak a csarnokban az idő előrehaladtával. Az UV sugarak ellen további óvintézkedésre lesz szükség, ha szeretnénk elkerülni ezeket a károkat.
Ilyen célra a legjobb választás az UV elleni festék lehet, mivel könnyű felhordani és nem jár szerkezeti változtatásokkal sem.
De miért is fontos ez? Megfelelő szigeteléssel a csarnok hosszú életének biztosítása mellett a költségeket is jelentősen csökkenthetjük. A megfelelő hőszigeteléssel jóval kevesebb fog kerülni az üzemeltetés, és ritkulhat a szükséges javítások száma is.
Amennyiben a szigetelés még várat magára, célszerű minél hamarabb hozzálátni. Ha viszont előttünk áll még az építkezés, a legjobb, ha előre gondoskodunk erről, így rengeteg problémától és pluszmunkától kímélhetjük meg magunkat.
Szeretné, ha az ipari csarnoka megfelelő szigetelést kapna? Akkor vegye fel a kapcsolatot a Frisomat Magyarországgal ide kattintva!