Méret, funkció, költségek. Az acélcsarnok építés 3 alappillére, amelyekkel kapcsolatban mindenképpen érdemes kikérni hozzáértő véleményét és segítségét, hogy már az épület tervezése zökkenőmentes legyen.
Esetünkben a Frisomat Magyarország szakértői segítettek a kérdések megválaszolásában.
Egy könnyűszerkezetes acélépület kapcsán sok esetben – és lássuk be, jogosan – a betöltött funkció jut elsősorban eszünkbe és nem a külső megjelenés. Pedig a leggyakrabban mezőgazdasági és egyéb raktározási célokra alkalmazott építmények jóval több lehetőséget rejtenek a kinézet tekintetében is, mint azt gondolnánk. Sportlétesítménytől az elegáns autószalonokig, széles körben lehet a beruházó, építtető legjobb választása egy könnyűszerkezetes acélcsarnok.
Ezek az acélcsarnokok gyártási technológiájuknak köszönhetően nem csak rendkívül gyorsan készülnek el, de egyedi módon kivitelezhetőek, alkalmazkodnak a megrendelői igényekhez, ezáltal a betöltendő funkcióhoz. Ezen kívül azonban léteznek standardizált elemek, amelyek a gyártómű legjobb kihasználtságát biztosítják, ezzel együtt a megrendelőnek a legköltséghatékonyabb megoldást is kínálják: ezek a csarnokok standard méretei, amelytől persze bármikor el lehet térni. Kérdés: érdemes-e.
Nézzünk három szakértői tippet egy acélcsarnok-projekt elkezdéséhez!
Első csarnokválasztási tipp: a megfelelő csarnoktípus kiválasztása
Már a tervezés időszakában érdemes feltérképezni a lehetőségeket a Frisomat szakembereivel közösen azzal kapcsolatban, hogy a standardizált „alapcsarnokok” közül melyik típus lesz az, amelyet maximálisan a betöltendő funkcióhoz tudunk igazítani.
Második csarnokválasztási tipp: néhány centi és a gyors döntések is számítanak a költségvetésben
Nincs két egyforma acélcsarnok, hacsak nem éppen ez a cél … Az épület tervezésénél tehát érdemes szem előtt tartani, hogy pár centiméteres különbség is költségmegtakarítást jelenthet, a gyártási lehetőségek hatékonyabb kihasználása miatt. A 2022-es év gazdasági viszonyait nézve azonban szintén fontos tisztában lenni azzal, hogy az építőanyag árak drasztikus emelkedéséből következően nem egyszerű gyártói oldalról hetekig érvényes árajánlattal dolgozni. Bár a könnyűszerkezetes acélcsarnokok a hagyományos építkezésekhez képest rendkívül gyorsan kivitelezhetők, a jelenlegi helyzetben minél előbb születik megállapodás és indul el a gyártás, majd a kivitelezési folyamat, annál nagyobb a valószínűsége, hogy az árak a projekt végéig változatlanok maradnak.
Harmadik csarnokválasztási tipp: észszerűen szaladjunk előre!
A Frisomat acélcsarnokok gyors elkészülési ideje és pontos tervezhetősége akár komolyabb költséghatékonysági tényező is, egyéb olyan külső okok miatt is, mint például az engedélyek beszerzése. Ennek értelmében végső árajánlatot pl. a Frisomattól az építési engedélyek kézhezvétele után érdemes kérni. Eddig a pontig a cég hozzávetőleges árkalkulációt készít a megrendelő számára, amely viszonyítási alapként szintén stabil pont.
Ha kíváncsi, mennyiért építenék fel az Ön könnyűszerkezetes ipari csarnokát, keresse a Frisomat szakembereit, hogy személyre szabott árajánlatot adhassanak Önnek!
(x) támogatott tartalom