Zöld acélcsarnok
Mitől környezetkímélő egy acélcsarnokban és van-e olyan funkció, amitől belül még „zöldebb” lehet? Zöld funkció és ideológia egy tető alatt…
Mitől környezetkímélő egy acélcsarnokban és van-e olyan funkció, amitől belül még „zöldebb” lehet? Zöld funkció és ideológia egy tető alatt…
Napjaink építészeti irányzatai egyre rugalmasabb lehetőségeket biztosítanak kivitelezés terén, amelyből adódóan számos rendhagyó tervezési megoldás valósítható meg. Ennek köszönhetően a…
Napjainkra a mezőgazdasági munkálatokhoz használt nagygépek technológiailag magasan fejlettek, köztük nem egy csúcskategóriás jármű előfordul – ennek megfelelően jelentős értéket…
Egyre népszerűbbek a könnyűszerkezetes irodaépületek, amik valójában kisebb és kompaktabb acélcsarnokok, melyek szakítanak az unalmas színekkel és formákkal.
Rugalmas, a beruházó igényeihez és a funkcióhoz alkalmazkodó épületmegoldások A mezőgazdasági szektoron belül az élőállat-tartás külön kategóriát képvisel, igaz ez…
Cikkünkben részletesen is megvizsgáljuk, hogy mely esetekben érdemes könnyűszerkezetes acélcsarnok vagy inkább vasbeton szerkezetű épület mellett dönteni.
Milyen kockázatokkal jár egy használt acélszerkezetes ipari csarnok és megéri-e megvenni a használtat?
Könnyűszerkezetes csarnokból akár 160 méteres fesztávolságú is építhető, de mekkora a legkisebb, gazdaságosan felépíthető, acélszerkezetes ipari épület?
Fedeles lovarda vagy istálló kialakításánál is a könnyűszerkezetes csarnok-struktúra az egyik legjobb megoldás.
Állattartó telep építésénél számos követelménynek kell megfelelni, ráadásul érdemes ismerni az adott állattartási cél megvalósítására rendelkezésre álló lehetőségeket
Egyre több könnyűszerkezetes raktárcsarnok épül, mivel ezek olcsóbban látják el ugyanazt a feladatot, mint a hagyományos, betonból, téglából épült épületek.
Egyre több könnyűszerkezetes ipari csarnokot építenek, ennek négy fő oka van: a széles körű alkalmazhatóság, a tartósság, a gyors kivitelezés,…