A könnyűszerkezetes ipari csarnok térhódításának négy fő oka van: a széles körű alkalmazhatóság, a tartósság, a gyors kivitelezés, és a kedvező ár. Érthető módon a vállalkozások többsége számára tökéletesen megfelel, hogy egy ipari csarnok költséghatékony, acélszerkezetes épület legyen.
A céljának ez is tökéletesen megfelel, és minőségi kivitel, továbbá rendszeres karbantartás esetén évtizedekig kifogástalan állapotban marad.
Ezért költséghatékony a könnyűszerkezetes ipari csarnok
A költséghatékonyság úgy realizálódik, hogy nem csupán egy téren olcsóbb az acélszerkezetes csarnoképület, hanem több összetevője is van.
Kevesebb alapozást igényel egy sok tonnával könnyebb épület, amelynek az egész szerkezetét és minden takaróelemét előre le lehet gyártani, a kivitelezés hetekkel, hónapokkal gyorsabb, és persze a tervezése is olcsóbb.
A felhasznált alapanyagok nagy többsége pedig nem csak olcsóbb, de ráadásul a környezetet is kíméli, mivel az acél teljesen újrahasznosítható.
Ezek az ipari épületek készülhetnek könnyűszerkezetes kivitelben
A könnyűszerkezetes ipari csarnokok meglehetősen sokféle célra használhatók. A megrendelő igénye szerint az acélszerkezetes ipari létesítmény lehet:
Joggal merül fel a kérdés, hogy mennyibe is kerül mindez? Röviden válaszolva: az ipari csarnokok árát elsősorban a felhasználási cél, másodsorban az ügyféligények határozzák meg. Ezzel persze senki sincs kisegítve, így fontosnak tartjuk, hogy legalább hozzávetőleg összegeket írjunk, támpontként.
Ennyibe kerül egy ipari csarnok
Egy ideiglenes tárolónál harmadannyi alapanyagra és kapcsolódó munkára van szükség, mint például egy újrahasznosító üzemnél, ahol a hangszigetelés, a tűzbiztonság vagy éppen a megfelelő légcserélő berendezések igencsak meg tudják növelni a számla összegét.
Magától értetődő tehát, hogy minden könnyűszerkezetes csarnok végső ára a megrendelési igényektől, a pontos paraméterektől függ. Az alábbiakban leírt példák tisztán tájékoztató jellegűek, hiszen például a földmunkát, a felvonulás díját, a gépészetet vagy a statikai terv árát nem foglalja magában!
Egy szigetelés nélküli, tárolásra alkalmas, 500 m2-es könnyűszerkezetes raktárcsarnok világítással 10 millió forint körüli összegbe kerül. Ehhez még hozzáadódik az alapozás, illetve a további villanyszerelési szakmunka ára, vagy éppen az egyedi festés, automatizált kapuk költsége.
Ha viszont egy extra tűzbiztonsággal ellátott, hő- és hangszigetelt ipari csarnokot szeretne gerinc felülvilágító sávval és oldalbevilágító sávval, bádogos munkákkal, akkor azonos méretű épület esetén az ár akár 25 millió forint is lehet.
Mi növeli, és mi csökkenti az árat ugyanannál az ipari csarnoktípusnál?
A könnyűszerkezetes ipari csarnokok esetében főként akkor van értelme igazán költségcsökkentésről (vagy növelésről) beszélni, ha azonos típusú épületekről beszélünk.
Az egyszeri költségcsökkentésre példa, ha egy gyártóüzem egy meglévő, irodaként használható ingatlan mellett épül fel, akkor az jóval kedvezőbb összeget jelent, mintha az irodaépületet is fel kell húzni. A nagyobb belső légtér viszont inkább hosszútávon növeli a költségeket, elsősorban a fűtésszámla miatt.
Ha kíváncsi, mennyiért építenék fel az Ön könnyűszerkezetes ipari csarnokát, keresse a Frisomat szakembereit, hogy személyre szabott árajánlatot adhassanak Önnek!