Napjaink építészeti irányzatai egyre rugalmasabb lehetőségeket biztosítanak kivitelezés terén, amelyből adódóan számos rendhagyó tervezési megoldás valósítható meg. Ennek köszönhetően a könnyűszerkezetes épületek sem csupán ipari és mezőgazdasági tárólóként, raktárként vannak jelen, hanem a kreativitásnak jóval több teret adó formában. Nézzük a példákat!
Jelentősebb beruházások vagy éppen csarnokok építése esetén általánosságban elmondható, hogy nem utolsó döntési szempont a gyors megvalósíthatóság, a gyors építés. Ezen a területen a hideg megmunkálású, könnyűszerkezetes acélépületek egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek – manapság már nem csak a klasszikus állattartási, terménytárolási funkciókra szabva. Az idő- és költséghatékonyan felépülő szerkezetek ugyanis egyedi elképzelésre szabhatók belső tér tekintetében is, ugyanúgy mint kívülről, sőt ma már a design elképzelések is könnyedén helyet találnak egy-egy acélcsarnokban is. Ez utóbbi lehetőségeit rendszerint ki is használják az ilyen építkezési technológia mellett voksolók, hiszen a többféle színvariációban és párosítással elérhető elemekkel egyszerűen lehet vállalati arculathoz igazítani az acélépületeket. De nézzük meg, mi a helyzet a belső terekkel!
Acélcsarnokok okos kiegészítésekkel igényre és funkcióra szabva
Az acélcsarnok elemek gyártási technológiájának köszönhetően mind dizájnban, mind műszakilag „továbbgondolhatók” különféle kiegészítések, bővítések alkalmazásával. Ilyen a hő- és tűzálló rétegkezelés, amely egy plusz bevonatot jelent a szerkezeti elemeken, javítva az épület biztonsági tulajdonságait, amennyiben ezt annak funkciója indokolttá teszi. De ide tartozik a PIR/PUR habbal töltött szendvicspanellel hőszigetelt kivitelezés is, amellyel akár passzívházra jellemző tulajdonságok is elérhető, de az általánosságban 120 mm vastagságban alkalmazott minőségi hőszigetelő réteggel is már alacsony energiafelhasználású épület hozható létre. Ezen felül az új tervezésű acélcsarnokok tetőszerkezete – megfelelő dőlésszöggel – napelemek telepítésére is alkalmas lehet. A felsoroltaknak köszönhetően jelentősen hatékonyabbá válik annak téli fűtése, nyári hűtése.
Mindezek mellett a természetes fény beltérbe jutását segítendő, kerülhetnek a csarnok különböző részeire fényáteresztő panelek is. Az ilyen és hasonló műszaki kiegészítések mellett ugyanakkor a belső felosztás is igény szerint alakítható, legegyszerűbb és leggyorsabb módon a népszerű gipszkartonozás módszerével, de installálhatók beltéri üveges felületek – falak vagy nyílászárók is, illetve dizájn céljából hagyhatók szabadon, burkolat nélkül is a fém tartószerkezetek.
Komfort acélcsarnokban
A beltéri műszaki és kialakítási megoldások alkalmazásával rendhagyó és merész elképzelések valósíthatók meg és izgalmassá tehetők az önmagukban egyszerű megjelenésű könnyűszerkezetes csarnokok.
Különféle beltéri burkolatok, dizájnelemek, üvegezési variációkkal rendkívül esztétikus terek kialakítása érhető el. Ilyen módon létrehozhatók komfortos irodahelyiségek, tárgyalók, recepciók, bármilyen típusú vendéglátó egység, igényes mellékhelyiséggel, vagy mindezek akár – a maximális helykihasználás érdekében – raktár vagy egyéb tárolóépületbe közvetlenül integrált, hozzákapcsolt formájukban is. A megjelenési lehetőségeknek szinte csak a képzelet szabhat határt.
Ha kíváncsi, mennyiért építenék fel az Ön könnyűszerkezetes csarnokát, keresse a Frisomat szakembereit, hogy személyre szabott árajánlatot adhassanak Önnek!