A hőszigetelés a könnyűszerkezetes ipari létesítmények és csarnokok esetében is fontos szempont lehet. Ha valaki többet szeretne, mint egy fűtetlen beálló vagy raktár, és az év 365 napján folyna a termelés, pláne ha állatokat tartana, akkor a hőszigetelés elhagyhatatlan az acélszerkezetes építményről.
A hőszigeteléssel több pénzt takarít meg, mint amennyibe kerül
Amikor csarnoképítésről van szó, az egyik legfontosabb kérdések közé tartozik a hőszigetelés témaköre. A Frisomat, a könnyűszerkezetes csarnokok szakértője a legmodernebb megoldásokat kínálja ügyfeleinek a hőszigetelés terén is.
Ha az Ön célja, hogy egy minőségi ipari létesítményt kapjon, nem pedig az „okosban oldjuk meg olcsón”, akkor is joggal merülhetnek fel kérdések a szigeteléssel kapcsolatban:
- miből fog elkészülni?
- milyen előkészületeket igényel?
- mennyivel fogja megemelni ez a csarnok árát?
Ezekre a kérdésekre adjuk meg most a választ.
A könnyűszerkezetes csarnokok önmagukban minimálisan hőszigeteltek
A legtöbb könnyűszerkezetes épület elhanyagolható hőszigetelő tulajdonsággal bír, mert alapvetően trapézlemezből készülnek.
Éppen ez teszi lehetővé a gyors és egyszerű összeállítást és az alacsony költségeket. Ugyanakkor a szigetelés hiánya az illesztések mentén már problémát okozhat.
A beszökő levegő ráadásul nemcsak a benti hőmérsékletet befolyásolja negatívan, de az építmény élettartamát is jelentősen megrövidíti.
Szigetelés céljából több lehetőség is rendelkezésre áll
Választhatunk poliuretán szigetelőhabot, kőzetgyapotot vagy üveggyapotot. Az anyag kiválasztásában döntő tényező a megrendelői igény, valamint azt is fontos szem előtt tartani, hogy egy könnyűszerkezetes épület esetében vastagabb szigetelésre van szükség, ami magasabb árat is jelent egyben.
Poliuretánhab szigetelés abban az esetben elegendő, ha csak a részeken beszökő levegőt és nedvességet szeretnénk kizárni. Szórt hab lévén könnyedén tömíti a réseket az illesztéseknél, így a stabilizálásban is fontos szerepet játszik.
Ha ennél többet szeretnénk, akkor a gyapotszigetelés lesz a jó választás. Ez az anyag ugyanis a hő mellett szigeteli a hangot is, illetve tűzálló is. Modernebb típusai, mint például az üveggyapot környezetbarátok is.
A hőszigetelés megnöveli a költségeket
Fontos még, hogy bár az építési költségek a szigeteléssel megemelkednek, hosszú távon rengeteg pénzt spórolhat a beépítése. Ezzel az eljárással megóvhatjuk az épületet a hőmérsékletváltozás, valamint az időjárás okozta rongálódástól, így a későbbiekben kevesebb felújításra lesz szükség.
Sok más részlethez hasonlóan a szigetelés is olyasmi, amiről célszerű még a tervezési fázisban gondolkodni.
Ugyan tény, hogy az épület később is kiegészíthető vele, rengeteg fáradságot és bosszankodást megspórolhatunk, ha előre belekalkuláljuk az építkezésbe.
Általánosságban szólva, egy 500 m2-es, 4 m-es gerincmagasságú könnyűszerkezetes ipari csarnok négyzetméterára 2020 eleji árakkal számolva akár 17 000 Ft-tal is növekedhet (34 000 Ft, illetve 51 000 Ft), ha megfelelő hőszigeteléssel látják el.
Ám érdemes meggondolni, hogy hőszigetelés nélkül egy ekkora csarnokot jóval kevesebb dologra lehet használni, mint szigetelve, arról nem is beszélve, hogy bizonyos tevékenységeket eleve csak hőszigetelt, sőt fűtött létesítmény lehet végezni a törvény szerint.
További jó oldala a hőszigetelésnek az fenntartási költségek csökkentése: a felfűtése és melegen tartása sokkal kevesebb pénzt igényel, mint egy sima fémoldalú csarnoké.
Ha tehát új, hőszigetelt könnyűszerkezetes csarnokra van szüksége, vagy szigetelni akarja a meglévőt, vegye fel a Frisomattal itt a kapcsolatot!